ورق st37 چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

کاربرد ورق st37 | فروشگاه آهن آلات بنیامین

ورق st37 چیست؟ این ورق از خانواده ورق های سیاه است. ورق st37 دارای مقاومت بالا و انعطاف پذیری خوبی می باشد.

ورق st37 چیست؟

ورق st37 یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین ورق های فولادی است که به آن ورق سیاه گفته می شود. این نوع ورق با رعایت استاندارد های لازم به شیوه نورد گرم بر روی بیلت فولادی بهره برداری و تولید می شود؛ به دلیل اینکه در اتمام کار سطح آن خشن و به رنگ سیاه می باشد، این ورق در گروه ورق های سیاه قرار می گیرد. ورق st37 دارای درصد کربن پایین و انعطاف پذیری بالایی است که موجب کاربرد بالای آن در صنایع مختلف شده است. این محصول در صنعت های بسیار و متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است بدانید که این نوع ورق ها بر اساس استاندارد DIN آلمان تولید و عرضه می شوند.

شاید سوالی برای شما ایجاد شده باشد که ورق st37 چیست؟  به طور کلی، به وسیله این علامت می توان به استحکام کششی و تنش نهایی فولاد پی برد. به طور دقیق تر، ST نمایانگر استحکام کششی فولاد می باشد. اگر عدد بعد از آن را در ۹.۸۱ ضرب کنیم تنش کششی ورق مورد نظر را به دست می آوریم. بدین شکل، استحکام کششی این ورق به صورت تقریبی ۳۶۳  مگاپاسکال می باشد که استحکام خوبی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

محبوبیت ورق st37 موجب شده که تولید کنندگان بسیاری در داخل کشور به ساخت این ورق بپردازند و آن را به دست مصرف کننده برسانند. بهتر است بدانید که مزایای این ورق، آن را به یکی از محصولات کاربردی در دنیای صنعت تبدیل کرده است. در ادامه این مطلب سعی داریم که شما را با انواع کاربرد ها و مزایای این محصول آشنا سازیم.

ورق st37 چیست؟ | فروشگاه آهن آلات بنیامین
ورق st37 چیست؟ | فروشگاه آهن آلات بنیامین

انواع ورق st37

ورق st37 همانند بسیاری از ورق های فولادی دیگر دارای انواع مختلفی است. وجود اعداد ۱ تا ۳ در مقابل نام کامل این محصول، سبب تمایز آنها با یکدیگر می شود. بدین صورت، ورق st37-1  ورقی است با استحکام تقریبی ۳۶۰ مگاپاسکال و دارای درجه ای معمولی. ورق st37-2  برای کارهای متوسط و همچنین ورق های  st37-3 برای کارهایی با کیفیت بالا بکارگیری می شوند. این اعداد به مصرف کنندگان کمک زیادی خواهد کرد و آنها می توانند با توجه به نیاز، کیفیت درخواستی خود را خریداری کنند. به صورت کلی، می توان گفت که هرچه درجه ورق ها بالاتر برود در نتیجه نهایی، تاثیر مطلوب تری خواهیم داشت. در نتیجه، کیفیت های مختلفی را می توانیم از این ورق داشته باشیم.

مزایای st37

به طور کلی، مزایای ورق st37 موجب فروش روز افزون آن در بازار صنعتی ایران و جهان شده است. همانطور که بالاتر گفته شد؛ این محصول به دلیل درصد پایین کربن و انعطاف پذیری بالایی که دارد، موجب شده این محصول مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار بگیرد و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. اگر بخواهیم یکی دیگر از مزایای این ورق را نام ببریم، میتوانیم به خاصیت جوش پذیری خوب آن اشاره کنیم. در کنار تمامی این مزیت ها، می توان گفت خاصیت اصلی این ورق، قدرت کششی بالا و تحمل بالای آن در برابر فشار زیاد می باشد. ناگفته نماند که کاربرد این محصول باید با وزن آن تناسب داشته باشد؛ زیرا وزن ورق با استحکام آن رابطه مستقیمی دارد و با افزایش وزن آن، مقاومت ورق افزایش خواهد یافت.

ورق st37 ورقی سبک و با کیفیت است که دارای قیمتی خوب و منصفانه می باشد که این قیمت نسبت به نوع ورق متفاوت می باشد. مزیت خوش قیمت بودن در کنار استحکام بالای این ورق، هر خریداری را به خود جذب می کند. البته بهتر است بدانید که به علت نوسانات بازار، نمیتوان قیمت مشخصی را برای این محصول نام برد.

کاربرد ورق st37 | فروشگاه آهن آلات بنیامین
کاربرد ورق st37 | فروشگاه آهن آلات بنیامین

کاربرد ورق st37

ورق st37 به دلیل اینکه مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد در انواع صنایع همچون صنایع پتروشیمی، ساخت سد، ساخت لوازم خانگی، کشتی سازی، بدنه خودرو، تولید دستگاه های صنعتی، ساخت صفحه ستون ساختمان ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ورق از دسته ورق های غیر آلیاژی محسوب می شود که در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیاری دارد. همچنین ورق st37 در تولید مقطع های فولادی همچون ناودانی، تیرآهن، پروفیل و نبشی مورد استفاده قرار می گیرد. صنعتگران بسته به کار خود، نوع ورق خود را انتخاب میکنند و مورد استفاده قرار می دهند.

انواع ورق st37 | فروشگاه آهن آلات بنیامین
انواع ورق st37 | فروشگاه آهن آلات بنیامین

قالب فلزی بتن های تولید شده در گروه تولیدی بنیامین از با کیفیت ترین ورق های st37 تولید می شوند از همین رو قالب های با کیفیت بنیامین شهرت پیدا کرده اند.

تماس با کارشناسان فروش | فروشگاه آهن آلات بنیامین