میلگرد ارزان!

میلگرد آجدار | فروشگاه آهن آلات بنیامین

خرید میلگرد زیر قیمت منجر به ضرر و زیان واحدهای فولادی شده است و از طرفی دیگر کسر بودجه و فشار آوردن برای گرفتن مالیات به شدت فضای کسب و کار را ضعیف کرده و دامن به رکود زده است.

در روز شنبه قیمت روز آهن آلات کاهشی بود و از سویی هم افزایش نرخ میلگرد در بعضی از مراکز دیده می شد؛ بازار ارز حال و هوای آرامی داشت دلار در همان کانال ۵۰ هزار تومان بود و در پایان روز هم هر دلار با نرخ ۵۰ هزار و ۵۵۰ تومان معامله شد و رییس بانک مرکزی در این باره بیان کرد که سیاستی که به جهت کنترل نرخ دلار در پیش گرفته شده برای بودجه، نقدینگی و سیاست های مالی دولت هم پیاده سازی می شود.

اوضاع بازار آهن چگونه است؟

در روز گذشته نرخ میلگرد در اکثر مراکز تولیدی ثابت بود و تعدادی از کارخانه ها هم نرخ این محصول را حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش دادند و بعضی دیگر ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان بر روی قیمت میلگرد گذاشتند به این صورت که قیمت میلگرد ۱۴ ذوب آهن اصفهان با ۱۰۰ تومان افزایش به ۲۳ هزار تومان رسید و قیمت میلگرد فولاد زاگرس با ۱۰۰ تومان کاهش به ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

در نخستین روز از هفته قیمت روز تیرآهن در بیشتر کارخانه ها حدود ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان کاهشی اعلام شد و تعدادی از کارخانه ها هم نرخ این محصول را ثابت اعلام کردند.

قیمت انواع نبشی، ناودانی و قیمت ناودانی اروپایی هم در بیشتر مبادی هیچ تغییری نداشت؛ ولی چند مرکز تولیدی قیمت کالای خود را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان کاهش دادند.

قیمت ورق آهن گیلان و ورق سیاه اکسین در روز شنبه ثابت اعلام شد؛ ولی قیمت ورق گرم مبارکه در برخی از سایزها حدود ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرد و قیمت ورق های گالوانیزه، رنگی و روغنی هم ثابت اعلام شدند.

در روز شنبه قیمت روز قوطی آهن و انواع پروفیل نیز ثابت بود و انواع لوله هم بدون هیچ تغییری در قیمت به عرضه رسیدند و این طور که اوضاع نشان می دهد بازار در رکود شدیدی به سر می برد و تقاضا نیز در ضعیف ترین حالت ممکن قرار دارد؛ ولی نکته قابل تاملی که در روز شنبه مشهود بود، متوقف شدن کاهش قیمت آهن بود و همان طور که خواندید نرخ بیشتر کالاها هم ثابت اعلام شدند.

در اولین روز هفته حدود یک میلیون و ۱۹۵ هزار و ۲۹۸ تن محصول فولادی عرضه شد که فقط ۵۵۲ هزار و ۶۰۳ تن آن معادل ۴۶ درصد مورد معامله قرار گرفت.

در صورتی که می خواهید در این شرایط بازار به خرید آهن بپردازید و به دنبال یک فروشگاه معتبر هستید، فروشگاه تجهیزات ساختمانی بنیامین را به شما پیشنهاد می دهیم که کالاهای خود را به صورت بدون واسطه و در حجم نامحدود به شکل حضوری یا آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد و خریدی به صرفه را برایشان رقم می زند.

برای ارتباط با این کارشناسان این مجموعه می توانید از پل های ارتباطی زیر کمک بگیرید.

تماس با کارشناسان فروش | فروشگاه آهن آلات بنیامین